Mladí se mají rádi, jenže to většinou neskončí u držení se za ruce v kině a najednou je zde svatba. Tedy, plánuje se. Ale co dál? Kde budou bydlet? U rodičů slečny nelze, neb ti mají byt jako plechovku od sardinek a už jen ti tři měli co dělat, aby se vešli. Takže vyloučeno. Co tak zkusit bydlení u rodičů ženicha? „Jééééjdááá, jen to néééé, tatík je divoch a hned první dětský křik by jej přivedl do stavu blízkému infarktu“, křičí maminka ženichova a popadá se za srdce. A tak to vypadá, že mladí budou bydlet každý zvlášť. „I když je zde ještě jedna možnost“, vece již mírně nachmelený tatík. Všichni na něj hledí, jaké moudro z hlavy rodiny vypadne a on navrhuje bydlení pod blízkým mostem. Je tam sucho a neprší nikomu na hlavu. Pravda, elektrika tam není a tedy, když by mladí chtěli koukat na televizi, nastanou jisté drobné technické potíže. Druhý tatík je ještě veselejší a přidává k dobru zprávu o tom, že mladí žádnou televizi nemají, tak jak by na ni mohli, Bedřichu, pod tím mostem koukat?
No, necháme je přemýšlet a vězme, že situace s bydlením není nikdy tak horká, jak se uvaří. Jasně že nepřijdete někam, kde vám dají klíče do ruky a popřejí hodně štěstí. To ne. Ale existují instituce, které mohou cestičku k žádanému hodně urychlit. Například by se velmi dobře dala využít hypotéka bez registru https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/.
Kdyby tuto informaci rodina výše zmíněná měla, neměla by starosti. Jenže to chce vědět a znát.
Jistě nemá smysl zde vysvětlovat co to hypotéka vůbec je, ale ti dva mladí se to nikdy nestarali, nebyl to jejich problém, tak stručné nastínění problematiky na škodu jistě nebude.
Společnost je ochotna zaplatit vybrané bydlení majiteli s tím, že oni, ti mladí jej budou této společnosti splácet. A to je vše. Jednoduché jako facka. Stačí zavolat a můžete to klidně vyzkoušet i vy sami.